انتشارات رویان پژوه
ورود / عضویت
دسته بندی محصولات
ورود

فن آوری تولید حیوان تراریخته - جلد اول راهنمای آزمایشگاهی

فن آوری تولید حیوان تراریخته - جلد اول راهنمای آزمایشگاهی
سال چاپ :۱۴۰۰
نوبت چاپ :اول
تعداد صفحات :۲۹۸
قطع :وزیری- جلد شومیز-تک رنگ
شابک :9786004088367
کد شناسایی محصول: 206910
قیمت : ۹۶۰,۰۰۰ ریال
۱۰% تخفیف خرید آنلاین : ۸۶۴,۰۰۰ ریال

 کتاب فن آوری تولید حیوان تراریخته - جلد اول راهنمای آزمایشگاهی


اثری که پیش رودارید ترجمهی ویرایش سوم کتاب »فن آوری حیوان تراریخته (راهنمای آزمایشگاهی)« است. امیدوارم که موضوعات آن برای پژوهشگران و دانشجویانی که با علوم مهندسی ژنتیک و بیولوژی تولیدمثل سروکار دارند و همچنین متخصصین بالینی مفید باشد. ویرایش سوم این کتاب در سال 2014 توسط جمعی از دانشمندان برجسته در دانشگاه های مطرح دنیا تألیف و در انتشارات الزویر به چاپ رسیده است. محتوای این کتاب از جنبه تئوری بسیار جامع و با قلم شیوا تألیف شده است و از جنبه عملی هم نویسندگان سعی نموده اند تا مراحل مختلف آزمایشگاهی تولید حیوانات تراریخته و تائید تولید آن را شرح دهند.

بخش اول این کتاب به مقدمه ای بر فن آوری حیوان تراریخته و عوامل تأثیرگذار بر تولید آنها، هدفگیری ژن در سلول های بنیادی جنینی موش و طراحی ناقل های انتقال دهنده ژن و فن آوری انتقال هسته به سلول بنیادی جنینی پرداخته است. بخش دوم کتاب بحث ویرایش ژن و فنآوری های مرتبط با آن، تولید حیوانات ً فن آوری انتقال هسته در گاو، گوسفند و خوک و در بخش سوم کتاب به تحلیل مختلف تراریخته و نهایتا ً دستکاری در فنوتیپ حیوانات تراریخته و تحلیل ادغام و بیان ژن ها به کمک تکنیکهای مولکولی و نهایتا ژن های میتوکندری و انتقال آن به موش ها پرداخته شده است.

مطالعه این کتاب برای تمام رده های علمی در رشته های مختلف مانند ژنتیک انسانی، بیولوژی تولیدمثل، پزشکی مولکولی، بیوتکنولوژی، زیست شناسی، ژنتیک مولکولی، ویروس شناسی، علوم آزمایشگاهی، سلول درمانی و مهندسی بافت و تمامی متخصصین گروه های مختلف بالینی مفید است و آنها را با جدیدترین و پیشرفته ترین فن آوریهای تولید حیوان تراریخته جهت مطالعه بیماری های مختلف آشنا می کند.

گروه مترجمین: دکتر الهام حسینی، دکتر زینب امینی فارسانی، دکتر سمیرا اصغرزاده، دکتر ندا زارعی، دکتر سمانه عرب، دکتر اکرم علیزاده

ویراستاران: دکتر الهام حسینی، دکتر انسیه صالحی

دانلود فهرست کتاب:

-

ورود به صفحه اینستاگرام: