09 Jul, 2020
فهرست موضوعی
ورود
نظرسنجی

میزان رضایت شما از کیفیت کتابهای رویان پژوه چقدر است؟

سطوح ایمپلنت و تأثیر بیولوژیکی و بالینی آنها

سطوح ایمپلنت و تأثیر بیولوژیکی و بالینی آنها
سال چاپ :۹۸
نوبت چاپ :اول
تعداد صفحات :۲۰۶
قطع کتاب :رحلی
شابک :9786004085748
قیمت : ۱,۴۸۰,۰۰۰ ریال
۱۰% تخفیف خرید آنلاین : ۱,۳۳۲,۰۰۰ ریال

با مقدمه: دکتر مرتضی بنکدارچیان


مقدمه کتاب:

این کتاب بطور مفصل به بررسی و شناخت انواع سطوح ایمپلنت پرداخته، و مطالعه آن به دانشجویان دوره دکتری بیومواد، بیومکانیک، مهندسی پزشکی، رزیدنت های جراحی، پریو، پروتز و فلوشیپ‌های ایمپلنت مراکز تحقیقاتی دانشکده‌های دندانپزشکی و همچنین به دانشمندان و کارگزاران کارخانه‌های تولید ایمپلنت در ایران توصیه می‌شود.

کتاب مذکور در خصوص دانش لازم جهت درک جنبه‌های مختلف شیمی، فیزیک، مکانیک و توپوگرافی سطوح ایمپلنت و نقش این جنبه‌­ها در پاسخ بیولوژیکی بحث می­‌کند. روش‌­های عمومی اطلاح سطوح ایمپلنت در این کتاب مورد بررسی قرار گرفته است و روش­‌های ارزیابی خواص سطحی به صورت یک روش کاربردی ارائه شده است. نتایج عملی و کاربردی در اصلاح سطوح ایمپلنت‌­های تجاری موجود در بازار با تمرکز بر ارزیابی‌­های درون­‌تنی و مطالعات بالینی به طور کامل شرح داده شده است. با وجودی که تمرکز اصلی کتاب بر خواص سطحی در مقیاس میکرومتر و نانومتری است، تغییرات و الزامات سطوح میلیمتری نیز شامل طراحی رزوه‌­ها، و تاثیر آنها در توزیع تنش بیان شده است. علاوه بر این پایداری بلند مدت کلینیکی در درمان بیماران خاص از منظر گوناگونی خواص سطحی به طور کامل آنالیز شده است.

با توجه به اینکه این کتاب به طور جامع خواص سطحی ایمپلنت‌­ها را تحلیل می­‌کند می­‌تواند مورد استفاده گروه وسیعی از مخاطبین از جمله دندانپزشکان متخصص، محققین مواد پیشرفته، مهندسین سطوح، متخصصین علوم سلولی مولکولی، مهندسین مواد دندانی و حتی هیستوپاتولوژیست­‌ها و ارتوپدها قرار گیرد. با وجودی که این کتاب از مراجع نسبتا جدید محسوب می‌­شود، اما در مراکز دانشگاهی اروپایی به عنوان یکی از مراجع اصلی تخصصی مورد استفاده قرار می­‌گیرد.

فهرست کتاب

 

نماد اعتماد
تبلیغات
لینک های مفید